Staň sa na chvíľu kováčom a splň si sen v čarovnom prostredí Zaježovských lazov

Kováčska dielňa Perunis

Začiatočník
Cena 200 EUR
Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí chcú nahliadnuť do sveta kováčstva.

Začneme prácou so živlami, držaním tela, teoretickou prednáškou o kove ako o materiáli, naučíte sa základné rozdelenie a charakteristiku. Tiež si povieme niečo o náradí a základných technologických postupoch voľného ručného kovania. Spravidla začíname výrobou klinca, ako najjednoduchšieho kováčskeho výrobku. Pokračujeme podkovou, svietnikom a skúsite si aj vykovať keltský nôž z mäkkej ocele.

Mierne pokročilý
Cena 200 EUR
Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí už majú za sebou minimálne 5 dní začiatočníckeho kurzu alebo predošlé skúsenosti.

Zameriame sa na zoznámenie s ušlachtilou ocelou, preberieme si kováčske postupy ako kalenie, práca cez dve kladivá. Budeme sa venovať tiež teoretickej príprave potrebnej k výrobe náradia a nástrojov. Dĺžka kurzu záleží od zručnosti záujemcov.

Pokročilý
Cena 200 EUR
Kurz zameraný na pokoročilejšiu prácu s ušľachtilým kovom

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí majú prax v kováčskom remesle a ich schopnosti sú dostatočné na to, aby dokázali vyrobiť za teoretickej asistencie sekeru, kováčske kladivo či iné náradie a nástroje z ušlachtilého materiálu.

Naša práca je charakteristická tradičnými remeselnými postupmi a dôrazom na detaily a kvalitné spracovanie.

V našej dielni sa venujeme výrobe damaškovej ocele, ktorú využívame na zákazkovú výrobu nožov, chladných zbraní a šperkov. Metóda výroby tejto ocele je stovky rokov stará a spočíva vo zváraní v ohni minimálne dvoch rôznych druhov ocele. Pri jej výrobe dbáme na vysokú kvalitu materiálu. Používame certifikovanú oceľ. Na výrobu nožov využívame prakticky všetky dostupné materiály určené na výrobu rúčok, napr. parohovina, rohovina, stabilizované drevo a rôzne cudzokrajné dreviny. 

Kapacita jedného kurzu sú tri osoby. Máme vypracovanú metodiku tak, aby aj človek, ktorý prvýkrát príde do kováčskej dielne, odišiel s pochopením základných princípov. Kurzy budú prebiehať v našej dielni na Zaježovej od septembra 2020. V cene kurzu sú výrobky, ktoré počas jeho trvania spoločne zhotovíme. Jeden deň kurzu trvá 6 hodín (10:00 - 17:00). Kurzy robíme len počas pracovných dní. V prípade požiadavky je možnosť dohodnúť sa aj na víkendovom termíne (prípadne počas sviatku) za príplatok - sobota: 50%, nedeľa a sviatok: 100%. 

S ďalšími termínmi čakáme vzhľadom na vývoj pandemickej situácie. Ak by sa stalo, že v tomto kalendárnom roku nenájdete vhodný dátum pre využitie svojho kurzu, môžete ho rovnako využiť aj v budúcom roku. Tešíme sa na Vás.


Poskytovateľ
Kováčska dielňa Perunis

Zaježová 50
962 63 Pliešovce
Zobraziť na mape

www.perunis.eu
+421 911 298 282
info@perunis.eu
Typ platby
objednávkou v aplikácii Benefit Plus
Objednajte iný variant

Podobné benefity