Vychutnajte si genius loci oponického kaštieľa

Chateau Appony****

V lone nádhernej prírody storočných stromov sa vyníma klenot architektúry, ktorý vybudoval v duchu dobovej noblesy šľachtický rod Apponyovcov. Historický genius loci, držiac sa za ruky s lokálnou sezónnou gastronómiou, moderným vybavením a službami Vám ponúknu aj historické komnaty či jedinečnú knižnicu, ktorá Vás prenesie v čase do dávnej minulosti.

Kaštieľ slúži dnes ako štvorhviezdičkový hotel, poskytuje ubytovanie v 21 izbách typu Comfort suite, 13 Junior suite a 7 apartmánoch, spolu dokážeme ubytovať až 120 osôb. Môžete sa ubytovať napríklad v priestrannom apartmáne ladenom do elegantných prvkov významnej rakúsko - uhorskej  panovníčky Márie Terézie, v Prezidentskom apartmáne pomenovanom podľa 26. prezidenta Spojených štátov Amerických, ktorého kroky v roku 1910 si dodnes pamätajú chodby tohto kaštieľa, alebo v extravagantnom apartmáne zachytávajúcom život populárnej afroamerickej speváčky Josephine Baker. V ponuke je aj grandiózny apartmán na vrchole symbolickej vežičky kaštieľa, pomenovaný podľa Albánskej kráľovej Geraldiny Apponyi. Súčasťou hotelového komplexu je reštaurácia Songe, Lobby bar, bowling a wellnes. Mysteriózna miestnosť alebo trinásta komnata kaštieľa, ako jej hovoria hostia, v sebe ukrýva knižný poklad, silný príbeh a neutíchajúcu energiu, ktorú je cítiť akonáhle človek prekročí prah tejto miestnosti.

Hotelový komplex obklopuje nádherný deväťhektárový park so vzácnymi drevinami, kde dominujú nádherné súbory platanov západných, či dáždniková forma vzácneho ginka. Keďže tu mal tenis dlhú tradíciu, boli na mieste pôvodného kurtu vybudované dva nové tenisové kurty a parkové jazierko. Pre obnovu stratenej energie, pre ubolenú dušu a telo, ktoré si zaslúži, aby sme sa mu odmenili slúži náš wellness. Relaxačný bazén s príjemnou vodou, kde si môžu hostia zaplávať a uvoľniť sa, či jacuzzi s horúcou vodou a perličkovou masážou blahodarne pôsobí na telo aj myseľ. 

Poskytovateľ
Chateau Appony****

Oponice 271
956 14 Oponice
Zobraziť na mape

www.chateauappony.sk
+421 383 238 111
info@chateauappony.sk
Typ platby
objednávkou cez aplikáciu Benefit Plus
Objednať v cafetérii

Podobné benefity