benefit-plus.cz icon

Bicyklom po Slovensku

Po dlhom zimnom období je všetko tak trochu hrdzavé. Reťaze na bicykloch, aj naše kĺby. Nie je to zrovna príjemný pocit. Tak šup, šup, pekne naspäť do kondície. Kedy? Pokojne aj hneď.

V prvom rade ale triezvo zhodnoťte kondíciu po zime. Boli vianočné šaláty, sladkosti, polnočné vyjedanie chladničky? Fitko stále zavreté a behanie je nuda? Potom bude začiatok naozaj ťažký. Prvých šesť týždňov by ste mali voliť pravidelné tréningy v nízkej intenzite, samozrejme, v rámci okresu :). Potrebujete opätovne navyknúť všetky kĺby na záťaž, trpieť bude isto krčná chrbtica, sedacia časť a zápästia. Na začiatok si vyberte ľahké, nenáročné trasy, s malým prevýšením. Postupne môžete záťaž zvyšovať. A keď sa dostanete do formy, môžete vyraziť na výlet. Kam? Pripravili sme si pre vás pár tipov na zaujímavé cyklotrasy na celom Slovensku, ktoré môžete vyskúšať hneď, ako sa opatrenia rozvoľnia.  


Bicyklom od Atlantiku až ku Čiernemu moru. 3633 km má trasa tzv. Eurovelo 6, ktorá spája francúzske pobrežie s Rumunskom. Vedie popri rieke Loira, časti Saôna, krátkej časti horného toku Rýnu a v Nemecku sa pripája ku Dunaju. Odtiaľ vedie jeho nábrežím až do rumunského mesta Constanta. Súčasťou Eurovela 6 je slovenská, tzv. Dunajská cesta, ktorá lemuje Dunaj z Bratislavy až do Štúrova. Celá trasa meria 157 km, je príjemne rovinatá s asfaltovým povrchom a cestou si môžete spraviť zastávku napríklad v Lužných lesoch, pri vodnom diele Gabčíkovo, či protitureckej pevnosti v Komárne. 


Sedemdesiat kilometrov a jedenásť obcí. Neviete o čom je reč? No predsa Hnilecká magistrála, ktorá vedie Hnileckou dolinou. Spája dve významné strediská cestovného ruchu - južnú časť Národného parku Slovenský raj s umelou vodnou nádržou Ružín. Táto trasa nie je nijako náročná, väčšinou vedie po rovine, s minimálnym prevýšením. Na trase sa môžete okúpať v Palcmanskej Maši (známej aj pod názvom Dedinky), navštíviť kaštieľ v Hnilci, niekoľko bývalých banských obcí - v obci Gelnica aj banské múzeum. Niektoré úseky trasy sú vhodné pre horské bicykle. 
Pre vášnivých cyklistov, pre ktorých nie je prekážka prírodný povrch a prevýšenie, odporúčame necelých 80 km s názvom Cyklomagistrála Liptov - Horehronie - Gemer.  Trasa začína v Liptovskom Hrádku. Ak si chcete spestriť výlet, môžete v neďalekom okolí navštíviť Liptovskú Maru s Aquaparkom Tatralandia, náročnejších turistov možno zláka aj výstup na Kriváň. V Tisovci je veľkou atrakciou parná zubačka, ktorá tu premáva už od konca 19. storočia. Táto kultúrna pamiatka je jedinou svojho druhu v celej Európe. Za samotnú návštevu určite stojí aj Národný park Muránska Planina. Magistrála končí v obci Hrachovo. V okolí tejto obce môžete navštíviť vodnú nádrž Teplý vrch, či jednu z mnohých rozhľadní v jej okolí. 


Skôr, než sa pustíte do tréningov, nezabudnite skontrolovať v akom stave je vaša výbava. O servis vašich bicyklov sa radi postarajú naši partneri, napríklad Hobby cykloservis, Bike servis Rival bike a šport, Cyklo NB, Kellys bike.

V prípade, že hľadáte ešte nejaké doplnky ku výbave, určite nájdete všetko, čo potrebujete u našich partnerov Holokola, Bicigel, cyklodresy, či all4ibike. Pred nákupom si však postup naštudujte v aplikácii. 


Prajeme veľa šťastných kilometrov bez defektu.


Myslíme na vás. 


Benefit Plus.
Odporúčané články

Inšpirácie

Tri najčastejšie chyby pri čerpaní zamestnaneckých benefitov

Veľa zamestnancov dostáva benefity vo forme cafetérie. Hoci zamestnávatelia poskytujú tieto výhody svojim zamestnancom, častokrát ich zamestnanci nevyžívajú naplno. Aké sú najčastejšie chyby pri čerpaní benefitov?

Čítať ďalej
Inšpirácie

Ako na benefity z cafetérie?

Hoci sa benefitový rozpočet stal už štandardnou súčasťou zamestnaneckých benefitov, jeho čerpanie je pre mnohých stále záhadou. Ako teda na zamestnanecké benefity, aby vám priniesli čo najviac?

Čítať ďalej
Inšpirácie

Vitajte na novom trhovisku

Pohodlne sa usaďte a vyberajte. Chcete vedieť, ako vyčerpáte svoje benefitové rozpočty na maximum?

Čítať ďalej

Odporúčame tieto benefity