benefit-plus.cz icon

Lokality, ktoré vás na jeseň ohúria

Za pár dní už budú teplé letné dni naozaj minulosťou. Netreba však zúfať, prichádza krásna jeseň a spolu s ňou aj babie leto. Farebné lístie, hubárska sezóna a my vám prínášame pár tipov na miesta, ktoré sa oplatia navštíviť najmä na jeseň.

Dni sa už citeľne skracujú, preto sú vhodnejšie na jeseň kratšie a menej náročné túry, pri ktorých nehrozí návrat z lesa po tme. Najväčšie čaro majú samozrejme jesenné farby listnatých lesov. 

Tie nájdete napríklad v Štiavnických vrchoch. Okrem turistických chodníkov stoja za návštevu aj historické technické pamiatky v blízkosti Banskej Štiavnice, ako napríklad Banské múzeum v prírode. Výstup na Sitno zvládnu aj menej zdatní turisti behom pár hodín a pri dobrej viditeľnosti z rozhľadne uvidíte Nízke Tatry, či maďarskú Mátru. Na výlet môžete vyraziť aj s deťmi, miestne tajchy, ktorých sú po okolí desiatky, sú ľahko dostupné s nenáročným terénom. O komfotné ubytovanie sa postará napríklad úžasný rodinný Hotel Salamandra. Ak chcete zažiť niečo nezvyčajné, skúste luxusné kempovanie s pohodlím hotela Forest Glamping.

Na západe Slovenska sa môžete nechať zlákať pohorím Malých Karpát. Pohorie, ktoré sa tiahne od Nového Mesta nad Váhom až po Bratislavu je priam posiate menšími, či väčšími hradmi. Plavecké Podhradie, Smolenice, Červený Kameň, Devín, Branč, či Pajštún, to je iba zopár z nich. Túry nie sú náročné, prevýšenie vás nevyčerpá až tak, ako výšľap v Malej, či Veľkej Fatre, no výhľady stoja za to. Na turistiku môžete vyraziť z prekrásneho Hotela pri Mlyne, ktorý je situovaný v Lozorne. Výborným miestom pre štart túry je Modra, kde sa okrem turizmu môžete nechať zlákať aj keramickým múzeom, návštevou hradu Červený kameň, vínnou cestou, či neďalekou Jaskyňou Driny. O vaše pohodlie sa radi postarajú v Hoteli pod Lipou.

Takmer nedotknutú prírodu môžete objavovať v Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat na východe Slovenska. Na výlet k moru už počasie až tak neláka, ale návšteva Morského oka je v jesennom období ideálna. Túra okolo Morského oka nie je náročná a hravo si s ňou poradia aj malé deti. Na východe toho stihnete zvládnuť aj oveľa viac. Návštevu Národného parku Poloniny, Thermal Šírava Spa Resort pri Zemplínskej šírave, galériu svetoznámeho Andyho Warhola v Medzilaborciach, prípadne môžete výlet spojiť s návštevou Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Ubytovať sa môžete napríklad v historickom kaštieli Majerovce

Myslíme na vás.

Benefit Plus

Odporúčané články

Objavujte Slovensko

Liptov - to nie je iba Jasná a korbáčiky

Región Liptov väčšina z nás pozná predovšetkým pre svoje prírodné krásy, typické výrobky zo syra a turistiku. Mnohí z nás však zavítajú maximálne do Jasnej na lyže, či v lete vyšlapú na Chopok. Tento región však ponúka oveľa, než len notoricky známe turistické miesta. Odskočte si teda z červenej turistickej značky za niektorým z našich tipov a užite si svoje zaslúžené voľno na maximum!

Čítať ďalej
Objavujte Slovensko

Na Orave dobre, na Orave zdravo

Návšteva úžasného hradu, kúpanie v priehrade, či jazda dobovou železnicou. To je len krátky zoznam "must see" v tomto najsevernejšom regióne Slovenka.

Čítať ďalej
Cestovanie

Sloboda v ubytovaní, aj platení

Cestovanie je o slobode, pocite voľnosti a získavaní nových zážitkov a skúseností. Prečo sa teda pri voľbe ubytovania nechať zbytočne obmedzovať zostatkom na vašom benefitovom účte? Ubytovanie môžete jednoducho rezervovať online na www.benefitplus.sk, zaplatiť svojimi bodmi a prípadný zvyšok sumy ľahko doplatiť vašou súkromnou kartou.

Čítať ďalej