benefit-plus.cz icon

Pomáhajte s Benefit Plus

Takmer každý z nás má nejakú srdcovú záležitosť, o ktorú sa zaujíma. Niekto je iniciatívny v ochrane životného prostredia, niekto šíri povedomie o rakovine prsníka, či pomáha deťom, ktoré nemajú to šťastie vyrastať vo fungujúcich rodinách. Podpora dobrej veci dáva ľuďom pocit užitočnosti a zadostučinenia.

Mnohí máme pocit bezmocnosti, keď sme konfrontovaní s problémom, ktorý nedokážeme vyriešiť. Možno nedokážete priamo pracovať s autistickými deťmi, ale môžete prispieť finančne a aj malé príspevky dokážu pomôcť neziskovým organizáciám. Možno bude váš príspevok iba kvapka v mori, no kvapka s kvapkou...vytvorí mnohým ľuďom odkázaným na neziskové organizácie lepší a  plnohodnotnejší život. 

Finančný príspevok, či ochota venovať čas dobrej veci má pozitívny vplyv na váš životný štýl. A pomôcť môžete aj prostredníctvom vašej Cafeterie. Nájdete tu totiž niekoľko neziskových organizácií, ktoré si zaslúžia pozornosť. 

Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku. Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR, vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Vašim príspevkom pomôžete rodinám v ťažkých životných situáciách. Príspevky sú používané na budovanie centier na pomoc rodinám v núdzi, či dostupné sociálne nájomné bývanie. 

Zaujímavou organizáciou je Slovensko.Digital, ktoré pracuje na tom, aby bolo štátne IT lepšie. Kto z nás by nechcel "vybaviť úrady" bez toho, aby musel fyzicky ísť na pobočku a zbierať razítka po celom okrese? Váš príspevok radi využijú napríklad pre skvalitnenie informatizácie verejnej správy. 

Nocľaháreň sv. Vincenta je nezisková organizácia, ktorá poskytuje verejnoprospešné služby zamerané na pomoc ľuďom bez domova.  V zariadeniach poskytujú stravu, nocľah, šatstvo, hygienu, ošetrenie rán a prístup k zdravotnej pomoci. Váš príspevok pomôže chodu organizácii, ktorá taktiež poskytuje sociálne poradenstvo, pomoc pri vybavení dokladov, hľadanie práce a ubytovania, riešenie dlhov, vybavenie sociálnych dávok ako aj pomoc pri hľadaní dlhodobého riešenia vzniknutej situácie.

Organizácia 3lobit podporuje metódy práce, ktoré smerujú k plnohodnotnému osobnému prežívaniu a zlepšeniu kvality života u ľudí so zdravotným znevýhodnením. Okrem školení zameraných na Snoezelen, senzorickú integráciu a zmyslové vnímanie prinášajú odborné články, príklady dobrej praxe a tipy na účinnú terapeutickú a pedagogickú prácu.

Všetky vyzbierané prostriedky od Dobrých anjelov v jednom mesiaci sú prvý pracovný deň nasledujúceho mesiaca prerozdelené do posledného centu medzi rodiny chorých. Rodiny chorých (okolo 3000) tak dostávajú pravidelnú mesačnú výpomoc okolo 130 – 140 €. Takýmto spôsobom im navyšujeme mesačný príjem v priemere o 20% v čase, keď kvôli zákernej chorobe príjem výrazne klesá a výdavky stúpajú. Prostredníctvom vášho benefitového účtu sa tiež môžete stať súčasťou tohto projektu, ktorý pomáha rodinám s deťmi, ktoré sa kvôli nepriaznivým diagnózam dostali do finančnej tiesne. 


V Cafeterii v záložke Nadácie a n.o.  nájdete oveľa viac možností komu prispieť, ako napríklad Hrad Biely kameň, Občianske zdrženie Svetielko nádeje, či Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. A mnohé ďalšie pribúdajú! 


Myslíme na vás.


Benefit Plus

Odporúčané články

Zdravie

Využite benefitové body pre svoje zdravie!

Situácia je, aká je. A nám je jasné, že váš rozpočet teraz trochu leží ladom. Napriek opatreniam sa ale snažíme nájsť pre vás benefity, ktoré môžete využívať a majú zmysel. Myslíme na vás, tak myslite trochu aj na seba.

Čítať ďalej
Inšpirácie

Nevylámte si zuby na vašich benefitoch

Dôkladná starostlivosť a včasná prevencia vám okrem bolesti a stresu ušetrí tiež veľa peňazí. Tak sa zverte do rúk profesionálom a postarajte sa o svoje zuby skôr, než vás začnú bolieť.

Čítať ďalej
Rekreačné poukazy

(Vy)cestujte s Benefit Plus!

Nikdy nebolo jednoduchšie vybrať, rezervovať a objednať si svoju dovolenku na Slovensku prostredníctvom Rekreačného poukazu! Do cafetérie Benefit Plus sme integrovali online rezerváciu ubytovania, a tak si teraz môžete vybrať a rezervovať pobyt v stovkách hotelov, penziónov či apartmánov po celom Slovensku.

Čítať ďalej