benefit-plus.cz icon

Vážska cyklomagistrála: 160 km údolím Váhu

Mierne prevýšenie, príjemný povrch a množstvo hradov a historických pamiatok na trase. Aj tak sa dá charakterziovať najdlhšia slovenská cyklotrasa, Vážska cyklomagistrála.

Vedeli ste, že bicyklom sa môžete previezť od Strečna po Čachtický hrad? A nielen to, tento úsek popri rieke Váh ponúka množstvo ďalších highlightov. 

Na trasu môžete nastúpiť neďaleko hradu Strečno, ktorý rozhodne odporúčame pri absolvovaní tejto trasy navštíviť. Ak budete mať viac času, môžete skúsiť aj splav Váhu na tradičných pltiach. Červená značka vás povedie priamo popri Váhu, okrajom mesta Žilina, okolo vodného diela Žilina až do Budatína. Tesne pred touto obcou sa dá vybehnúť na vyhliadkovú vežu Dubeň.  Za dobrej viditeľnosti môžete pozorovať pohorie Malá Fatra, časť Považia, Kysuckú kotlinu, Vodné dielo Žilina a Hričovskú priehradu. 


Asi za 30 km dorazíte do mesta Bytča. Za návštevu stojí určite zámok a Sobášny palác, prípadne Hričovský hrad, či Hlbocký vodopád. Rozhodne by ste nemali vynechať ani kúpele Nimnica, okolo ktorých táto cyklistická trasa prechádza. Približne 45 ďalších kilometrov si odšlapete až do krajského mesta Trenčín, kde sa určite oplatí zastaviť na dlhší čas, než pár hodín. 

Do Nového Mesta nad Váhom vás dovedie asfaltová cesta vybudovaná na hrádzi. Osvieženie vám poskytne jazero Zelená voda, prípadne môžete navštíviť impozantné hrady Beckov a Čachtice, len pár km od mesta. 

Cez Hronú Stredu sa dostanete do najznámejšieho slovenského kúpeľného mesta, do Piešťan. A tu už sa začína záverečných 20 km Vážskej magistrály. Cieľom je mesto Hlohovec, kde môžete navštíviť známu hvezdáreň, miestny zámok, či vyskúšať splav na Váhu, alebo zaplávať si na miestnom kúpalisku. 

Myslíme na vás.

Benefit Plus

Odporúčané články

Objavujte Slovensko

Liptov - to nie je iba Jasná a korbáčiky

Región Liptov väčšina z nás pozná predovšetkým pre svoje prírodné krásy, typické výrobky zo syra a turistiku. Mnohí z nás však zavítajú maximálne do Jasnej na lyže, či v lete vyšlapú na Chopok. Tento región však ponúka oveľa, než len notoricky známe turistické miesta. Odskočte si teda z červenej turistickej značky za niektorým z našich tipov a užite si svoje zaslúžené voľno na maximum!

Čítať ďalej
Objavujte Slovensko

Na Orave dobre, na Orave zdravo

Návšteva úžasného hradu, kúpanie v priehrade, či jazda dobovou železnicou. To je len krátky zoznam "must see" v tomto najsevernejšom regióne Slovenka.

Čítať ďalej
Inšpirácie

Kysuce bicyklom

Máte radi výzvy? Potom je pre vás Kysucká cyklomagistrála to pravé. 140 kilometrov náročného terénu v krásnej prírode nie je nič pre začiatočníka, no skúsení cyklisti si užijú každý jeden kilometer tejto magistrály, ktorá je jednou z najdlhších na Slovensku.

Čítať ďalej