benefit-plus.cz icon

Za pamiatkami UNESCO po Slovensku

Zbaľte si batoh, batôžtek, tašku, alebo kufor a vyrazte na malý, či poriadny výlet! Ak neviete kam, čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať. Miest, ktoré môžete preskúmať je naozaj veľa, či už dávate prednosť prírode, mestu, športu, alebo kultúrnym pamiatkam. Tak hurá na výlet!

Vydajte sa za krásami Slovenskej republiky, ktoré sú tak unikátne, že nad nimi drží ochrannú ruku medzinárodná organizácia UNESCO. Tá už od svojho založenia v roku 1945 podporuje okrem ochrany kultúrneho a prírodného dedičstva aj vzdelanie, vedu, kultúru, ľudské práva, slobodu tlače a mnoho ďalšieho. A vtedajšie Československo patrilo medzi dvadsať zakladajúcich členských krajín. Poďte spoločne s nami objavovať miesta, ktoré vám učarujú! 

Drevené kostoly Karpatského oblúka

Tieto kostoly boli v roku 2008 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Patria sem: rímsko-katolícke kostoly v Hervartove a Tvrdošíne, evanjelické artikulárne kostoly v Kežmarku, Leštinách a Hronseku, kostoly východného obradu v Bodružali, Ladomírovej a Ruskej Bystrej.

Drevený kostolík v Bodružali

Drevené kostolíky slovenskej časti Karpát ilustrujú spolužitie rôznych náboženských vierovyznaní na malom území strednej Európy. Séria ôsmich nehnuteľností zahŕňa rímskokatolícke, protestantské a grécko-pravoslávne kostoly, ktoré boli postavené medzi 16. a 18. storočím, väčšina z nich v celkom izolovaných dedinách, s použitím dreva ako hlavného materiálu a tradičných stavebných techník. Kostoly sú tiež svedectvom o vývoji hlavných architektonických a umeleckých trendov v období výstavby a jeho interpretácii a prispôsobení sa špecifickému geografickému a kultúrnemu kontextu. Interiéry sú zdobené nástennými a stropnými maľbami a umeleckými dielami, ktoré obohacujú kultúrny význam nehnuteľností.

Kostol v Hronseku

Myslíme na vás

Benefit Plus


Odporúčané články

Inšpirácie

Bicyklom po Slovensku

Po dlhom zimnom období je všetko tak trochu hrdzavé. Reťaze na bicykloch, aj naše kĺby. Nie je to zrovna príjemný pocit. Tak šup, šup, pekne naspäť do kondície. Kedy? Pokojne aj hneď.

Čítať ďalej
Cestovanie

Sloboda v ubytovaní, aj platení

Cestovanie je o slobode, pocite voľnosti a získavaní nových zážitkov a skúseností. Prečo sa teda pri voľbe ubytovania nechať zbytočne obmedzovať zostatkom na vašom benefitovom účte? Ubytovanie môžete jednoducho rezervovať online na www.benefitplus.sk, zaplatiť svojimi bodmi a prípadný zvyšok sumy ľahko doplatiť vašou súkromnou kartou.

Čítať ďalej
Cestovanie

Lokality, ktoré vás na jeseň ohúria

Za pár dní už budú teplé letné dni naozaj minulosťou. Netreba však zúfať, prichádza krásna jeseň a spolu s ňou aj babie leto. Farebné lístie, hubárska sezóna a my vám prínášame pár tipov na miesta, ktoré sa oplatia navštíviť najmä na jeseň.

Čítať ďalej
Inšpirácie

Vážska cyklomagistrála: 160 km údolím Váhu

Mierne prevýšenie, príjemný povrch a množstvo hradov a historických pamiatok na trase. Aj tak sa dá charakterziovať najdlhšia slovenská cyklotrasa, Vážska cyklomagistrála.

Čítať ďalej