Zvládnite jeseň bez problémov

Jeseň a chrípková sezóna. Jeseň a sychravé počasie. Jeseň a nedostatok slnečného svitu. Samé negatíva, však? Poďte nájsť na jeseni pozitíva a zvládnite s nami nástrahy jesenných vrtochov bez obáv.

Jeseň je neodmysliteľne spätá s chrípkovým obdobím: keď sa vonku ochladí, vírusy sa ľahko šíria. Aby telo zostalo zdravé, potrebuje silnú obranyschopnosť a veľa energie. Ovocie a zelenina, pohyb a veľa spánku, to vám pomôže povzbudiť imunitný systém. Pohyb na čerstvom vzduchu je obzvlášť dobrý pre budovanie silnej imunity. Šport a dlhé prechádzky stimulujú a rozprúdia krvný obeh. A pohyb v prírode vám nezákaže žiadny semafór. :) Fitká, ale aj online cvičenie nájdete v našej ponuke partnerov a samozrejme, aj vo vašej cafeterii. 

Výborným spôsobom, ako posilniť imunitu, je návšteva sauny. Zlepšuje termoreguláciu, pomáha otužovaniu, odbúrava stres a regeneruje celé telo. Doprajte si saunu aspoň raz za týždeň a uvidíte zmeny. Ak do vyhľadávania v cafeterii zadáte kľúčové slovo "sauna" a nájdete tú najbližšiu pri vás. 

Negatívny vplyv na obranyschopnosť tela má častokrát aj stres. Pracovný zhon, aby sa všetko do Vianoc postíhalo, k tomu sychravé počasie, málo slnečného svetla, aj to zásadne vplýva na schopnosť brániť telo pred vírusmi.  Myslite pre to aj na svoje mentálne zdravie. Inštitút stresu vás naučí overené relaxačné techniky vedúce k uvoľneniu vo chvíľach, keď to potrebujete. Keď máte pocit, že sa vám nedarí, nič vás neteší a neviete, kam ďalej, skúste individuálne poradenstvo s ArsViae, ktoré spája fyzickú aktivitu s osobným rozhovorom. 

Všeobecne známy fakt je, imunita je úzko spätá s trávením. Baktérie, ktoré žijú v našich črevách pomáhajú nielen dobrému tráveniu, ale najmä zabraňujú vstrebávaniu toxínov, čo má pozitívny vplyv na obranyschopnosť nášho organizmu. Premýšľate nad tým, či je vaša strava vyvážená, alebo máte ešte rezervy? Pomoc môžete nájsť aj u našich partnerov Nellavita, či Ide o tvoje zdravie. Vedeli ste, že probiotiká na podporu zdravého trávenia si môžete dať vyrobiť aj na mieru? 

Prejdite jeseňou v pohode a zdraví! 

Myslíme na vás

Benefit Plus

Odporúčané články

Zdravie

Využite benefitové body pre svoje zdravie!

Situácia je, aká je. A nám je jasné, že váš rozpočet teraz trochu leží ladom. Napriek opatreniam sa ale snažíme nájsť pre vás benefity, ktoré môžete využívať a majú zmysel. Myslíme na vás, tak myslite trochu aj na seba.

Čítať ďalej
Inšpirácie

Nevylámte si zuby na vašich benefitoch

Dôkladná starostlivosť a včasná prevencia vám okrem bolesti a stresu ušetrí tiež veľa peňazí. Tak sa zverte do rúk profesionálom a postarajte sa o svoje zuby skôr, než vás začnú bolieť.

Čítať ďalej
Cestovanie

Lokality, ktoré vás na jeseň ohúria

Za pár dní už budú teplé letné dni naozaj minulosťou. Netreba však zúfať, prichádza krásna jeseň a spolu s ňou aj babie leto. Farebné lístie, hubárska sezóna a my vám prínášame pár tipov na miesta, ktoré sa oplatia navštíviť najmä na jeseň.

Čítať ďalej

Odporúčame tieto benefity